Svadobné zákusky

...do popredia prichádzajú dezerty v porcelánových miskách a sklenených pohároch

 Všetko podlieha rôznym módnym vlnám, tiež svadobné koláče. Klasika však stále zostáva klasikou. "Máme široké portfólio zákuskov a vieme sa prispôsobiť želaniam svadobčanov,“ komentuje Viera Ileninová, hlavná cukrárka v hoteli.
Budúci mladomanželia aj v zákuskoch chcú vyjsť v ústrety starším, preto na stoloch nesmú chýbať punčové či dobošové rezy alebo zamatová roláda.
 
"Zákusok na svadbe potrebuje istý čas vyzerať a byť chutný. Preto namiesto krémových koláčov odporúčame skôr ľahké ovocné či pevnejšie s čokoládou a orechami". Viera Ileninová dodáva, že dnešným trendom je po večeri ponúknuť sladký bufet. Koláče na stoloch sú trochu konzervatívne, bufet dáva možnosť vychutnať si rôzne špeciality v mištičkách či pohárikoch, napr. trojfarebnú panna cotu, rozličné druhy sorbetov, čokoládový mousse v košíčku či čerstvé ovocné želé. Pre svadobčanov vieme pripraviť čokoládovú fontánu, selekciu mrazených krémov či nanukov. Osobitnú kapitolu tvoria zákusky na redový tanec. Od krájania torty sa prešlo k rozmanitým cupcake-om a tortičkám.
 
Prečítajte si aj o svadobných tortách.