Svadobné menu

Aj tradičné menu môže byť netradičné

Svadobné menu je vysoko individuálnou záležitosťou,“ podotýka, šéfkuchár hotela DoubleTree by Hilton. „Tvorí sa po dlhej úvahe a ochutnávke so svadobčanmi. Veľakrát býva o kompromisoch. Našich hostí pozorne počúvame, aby sme im vedeli navrhnúť menu, dali im ho ochutnať a tým ich presvedčili, že sú na správnej ceste. Snažíme sa pripraviť plán, ktorý neskôr prediskutujeme. Ide o vzájomný dialóg. Chceme počuť, čo si ľudia želajú a nie nútiť ich k tomu, čo si želáme my.“
 
Vzorové menu podľa šéfkuchára hotela DoubleTree by Hilton Košice
 
Predjedlo - prvý kontakt s kuchyňou. "Ak by sme nechceli ísť do veľmi tradičnej šunkovej rolky, hoci ju vieme pripraviť úplne netypicky, odporúčal by som ľahučký šalát s kúskom veľmi citlivo upravenej bravčovej panenky so smotanovým prelivom. Toto predjedlo podávame s domácim chlebom, ktorý si sami pečieme. Aj ten podlieha sezóne. V lete býva paradajkový či bazalkový, v zime napríklad orechový alebo so sušeným ovocím".
 
Polievka je na svadbe veľmi dôležitá. "Odporúčam consommé, tzv. dvojitý vývar s kúskami kuracieho alebo hovädzieho mäsa s domácimi rezancami a esteticky upravenou zeleninou, ktorá je v polievke príjemne chrumkavá"
 
Menu by malo gradovať – chutné predjedlo, výborná polievka, výnimočné hlavné jedlo.

"Ako hlavné jedlo by som napríklad odporučil kačacie prsia. Klasika, ktorú každý pozná, avšak u nás ju upravujeme trochu inak. Nepečieme ju dosucha, ale pomaly, aby mäso bolo ružové a koža chrumkavá. Kačacie je oslavou hydiny, podávame ho s medovou omáčkou, pečeným jabĺčkom a tradičnou prílohou sú napríklad rozmarínové zemiaky alebo zemiaky ozdobené levanduľovým kvetom.

Ďalší chod by mohlo byť bravčové karé pripravované metódou sous vide s chuťou poctivého bravčového mäsa. K tomu domáca karlovarská knedľa, ktorú pred podávaním opekáme na masle. Tradičnou prílohou je kapusta restovaná na cibuľke. Práve vďaka tomu sa jemne skaramelizuje". 
 
Pred polnocou odporúčame bufet, kde je škála jedál širšia, aby si vedeli vybrať všetci. 
 
Prečítajte si aj o svadobných zákuskoch a tortách.
 
Ak si želáte viac informácií, vyplňte, prosím, formulár a radi sa s Vami skontaktujeme.