⌘ Dovolenka s deťmi

Rodinný výlet v Košiciach

Objavte Košice s deťmi

 
Rôznorodé a nápadité. Také sú Košice. Nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Spoznajte príbeh ocele, jednu zo štyroch ZOO v krajine, ríšu dinosaurov, ale aj tradičné remeslá. 
 
V balíku je zahrnuté:
ubytovanie v klimatizovanej Standard izbe v hoteli svetovej značky v srdci mesta
bohatý raňajkový bufet so širokým výberom aj pre deti
wellness a fitnes pre váš relax
parkovanie
 
Cena balíka pre dve dospelé osoby: 83 eur/noc/izba + 1 dieťa na prístelke do 12r. grátis/len pri 2 plne platiacich osobách/
Rezervujte si pobyt.
 
Balík je možné rezervovať iba od piatku do nedele.
 
Program s deťmi v Košiciach
 
Steel park
Zábavné technické centrum SteelPark v Kasárňach Kulturparku – len 7 minút pešej chôdze od hotela. Aktívne hranie sa s vyše 50 exponátmi demonštrujúcich príbeh ocele, a to z oblasti hutníctva, geológie, fyziky, chémie, bezpečnosti či strojárstva. 
Príbeh ocele sa môže odohrávať len v meste, ktorého identita je spojená s výrobou oceľových produktov.
Vstupné:
Rodinný lístok 2 dospelí + 1 dieťa/5,50 €
Rodinný lístok 2 dospelí + 2 deti/6,00 €
Oceľové autíčko/1,20 €
Viac info.
 
 
ZOO + Dinopark
Najväčšou zoologickou záhradou na Slovensku je ZOO v Košiciach. Zameriava sa prevažne na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam.
Dinopark pre všetky deti, ktoré majú rady dinosaurov. Hladinu divokých druhohorných morí si môžete pozrieť v špeciálnom filme v 3D kine. 
Vstupné:
Dospelý/6,40 €
Deti od 6 rokov/ 3,20 € 
Deti 2-6 rokov/1,50 €
Deti do 2 rokov/grátis
Viac info o ZOO a o Dinoparku.
 
 
Bobová dráha Kavečany
Vďaka špičkovej zahraničnej technológii, overenej na stovkách inštalovaných zariadení 
po celom svete, zažijú vrcholný zážitok vyznávači dynamickej športovej jazdy, starší návštevníci, ako aj deti. Návštevu bobovej dráhy môžete spojiť s prehliadkou najväčšej zoologickej záhrady na Slovensku, prechádzkou alebo túrou na chatu Hrešná a po horách Slovenského rudohoria, alebo rodinným piknikom vo vybudovaných prístreškoch s ohniskom.
Vstupné:
1 jazda – dospelý/ 2 €, dieťa/ 1 €
6 jázd – dospelý/ 6 €, dieťa/ 5 €
Viac info.
 
Detská historická železnica na Alpinku
Košická detská historická železnica si v roku 2015 pripomína 60 rokov od svojho vzniku (1955). Patrila medzi prvú stálu detskú úzkorozchodnú železnicu v bývalom Československu, ktorej účelom bola príprava mládeže na službu pri „veľkej“ železnici.
Cena lístkov:
Deti do 3 rokov, kočíky, bicykle, zvieratká/ grátis
Deti od 3 do 15 rokov, dôchodcovia/ jednosmerný 1 €, spiatočný 1,50 €
Dospelí/ jednosmerný 3 €, spiatočný 4 €
Rodinný lístok MAMA A TATA (rodičovský pár a jedno a viac vlastných detí)/ jednosmerný 7 €, spiatočný 9 €
Viac info.
 
Lanový park Tarzania Alpinka
Tarzania Alpinka sa nachádza približne 4 km od Košíc smerom na Jahodnú. Lanový park obsahuje 32 prekážok vo výške 4 až 10 m nad zemou a má vyše 180 m lanoviek. Najmenší Tarzančekovia majú k dispozíciu detskú Tarzaniu.
Vstupné:
Modrá trasa (230 m) 7,5 €/osoba
Červená trasa (317 m)  9 €/osoba
Detská trasa (89 m)   4 €/30 min.
Viac info.
 
Ulička remesiel – Hrnčiarska
Čarovná ulička remesiel. Dotknite sa majstrovstva jednotlivých cechov. Spoznajte a vyskúšajte prácu kováča a hrnčiara a vyrobte si vlastný originálny suvenír. Navštívte bylinkárku a započúvajte sa do príbehov liečivých rastlín. Poseďte si v originálnej raňajkárni. 
Viac info.
 

Múzeum letectva
Technické múzeum poskytuje prehľad o technickom vývoji lietadiel, leteckých motorov a informácií súvisiacich s letectvom. Unikátom je Galéria prezidentských lietadiel, ktorá vznikla aj vďaka podpore  bývalého prezidenta Slovenskej republiky Rudolfa Schustera, ktorý svojimi medzinárodnými  iniciatívami a osobným vkladom  pomohol získať vzácne originály lietadiel z európskych štátov, USA  i Číny , patrí k ojedinelým  nielen na Slovensku ale aj v Európe. 
Vstupné: 
Rodinná vstupenka 6,50 €
Viac info